Kullanım Koşulları


Eczaneler.gen.tr, Türkiye çapında; il, ilçe ve mahalle bazında güncel eczane listelerini yayınlayan ve nöbetçi eczaneleri günlük olarak listeleyen bir portaldır.

Eczaneler.gen.tr'nin listelediği eczanelerle herhangi bir organik veya ticari bağı bulunmamaktadır.

Eczaneler.gen.tr, Türkiye'deki şehirlerin resmi eczacı odaları web siteleri üzerinde yayınlanan nöbetçi eczane listelerini özel bir yazılım ile günlük olarak kontrol eder, farklı kaynaklar üzerinden internette yayınlanmayan çok sayıda nöbet listesine de ulaşarak, il ve ilçe bazında derler ve mümkün olan en kapsamlı şekilde kullanıcılarına sunar.

Eczaneler.gen.tr, teknik veya herhangi bir sebeple nöbetçi eczanelerin hatalı listelenmesi halinde doğabilecek zararlarla ilgili sorumluluk kabul etmez. Herhangi bir eczaneye gitmeden önce telefonla ulaşıp açık olduğunu teyit etmeniz tavsiye olunur.

Eczaneler.gen.tr, yayınladığı eczanelerin kamuya açık iletişim bilgilerini paylaşmakla birlikte, eczanelere ait iletişim bilgilerinin düzenlenmesi, anlaşılır ve kullanıcı dostu hale getirilmesi, güncelliğinin ve doğruluğunun sağlanması, eczanelerin konum, personel ve diğer detaylarının kayıtlara (listing) eklenmesi ve doğruluğunun kontrol edilmesi, aktif ve pasif durumdaki eczanelerin listelere eklenmesi ve çıkarılması, çeşitli liste ve iletişim bilgilerinin çevrim dışı kanallardan temin edilmesi ve sair özgün süreçlerle oluşturulan ve bir veritabanında derlenen nöbetçi eczane listeleri ve il, ilçe, mahalle bazındaki eczane listeleri, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında olup, Eczaneler.gen.tr'nin sağladığı ve kullanımına izin verdiği* web siteleri ve uygulamalardaki Sitene Ekle uygulaması hariç olmak üzere, Eczaneler.gen.tr'nin yazılı izni olmaksızın, Eczaneler.gen.tr üzerinden otomatik yöntemlerle bilgi alınması, yayınlanması, veya Eczaneler.gen.tr üzerindeki bilgilerin manuel olarak(elle) veya herhangi bir yöntemle kopyalanması ve çevrimiçi veya çevrimdışı herhangi bir ortamda yayınlanması yasaktır.*

Eczaneler.gen.tr, websitesi üzerinde yayınlanan verilere ulaşan tüm IP adreslerini log yöntemiyle kayıt altına almakta, bu kayıtları düzenli olarak denetlemekte, Eczaneler.gen.tr'ye ait listelerin ve kayıtların çevrimiçi ve çevrimdışı mecralarda kullanımını düzenli olarak izlemektedir. Eczaneler.gen.tr; verilerinin izinsiz olarak kullanımının tespiti halinde; (fiilin dijital ortamda gerçekleşmesi halinde ilgili web sitesi/uygulamaya erişimin engellenmesi ve/veya) doğan zararın tazmin edilmesi de dahil olmak üzere kanunda yazılı diğer yaptırımların uygulanması talebiyle hukuki süreç başlatma hakkını saklı tutar.

Eczaneler.gen.tr tarafından sağlanan verileri, kamu yararına veya ticari amaçlı kullanmak istiyorsanız; iletişim menüsü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Siteyi kullanmanız, bu kullanım koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Gizlilik ve Çerez politikamız için bu sayfayı ziyaret edebilir, her türlü istek, şikayet ve öneriniz için iletişim menüsü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

*Listelerin kullanımı; Aile Sağlığı Merkezleri ve Belediyeler dahil olmak üzere tüm resmi kurumların, özel ve vakıf hastanelerinin, eczacı odaları ve eczacı odası ilçe temsilciliklerinin ve eczanelerin, yürüttükleri faaliyet kapsamında kullanımlarına açık olup, diğer tüm kişi ve kuruluşların veri kullanımı yazılı izne tabidir.

Hukuki konular için: Ünal Hukuk