Kullanım Koşulları


Eczaneler.gen.tr, Türkiye çapında; il, ilçe ve mahalle bazında güncel eczane listelerini yayınlayan ve nöbetçi eczaneleri günlük olarak listeleyen bir portaldır.

Eczaneler.gen.tr'nin listelediği eczanelerle herhangi bir organik veya ticari bağı bulunmamaktadır.

Eczaneler.gen.tr, Türkiye'deki şehirlerin resmi eczacı odaları web siteleri üzerinde yayınlanan nöbetçi eczane listelerini özel bir yazılım ile günlük olarak kontrol eder, farklı kaynaklar üzerinden internette yayınlanmayan çok sayıda nöbet listesine de ulaşarak, il ve ilçe bazında derler ve mümkün olan en kapsamlı şekilde kullanıcılarına sunar.

Eczaneler.gen.tr, teknik veya herhangi bir sebeple nöbetçi eczanelerin hatalı listelenmesi halinde doğabilecek zararlarla ilgili sorumluluk kabul etmez. Herhangi bir eczaneye gitmeden önce telefonla ulaşıp açık olduğunu teyit etmeniz tavsiye olunur.

Eczaneler.gen.tr, yayınladığı eczanelerin kamuya açık iletişim bilgilerini paylaşmakla birlikte, eczanelere ait iletişim bilgilerinin düzenlenmesi, anlaşılır ve kullanıcı dostu hale getirilmesi, güncelliğinin ve doğruluğunun sağlanması, eczanelerin konum, personel ve diğer detaylarının kayıtlara (listing) eklenmesi ve doğruluğunun kontrol edilmesi, aktif ve pasif durumdaki eczanelerin listelere eklenmesi ve çıkarılması, çeşitli liste ve iletişim bilgilerinin çevrim dışı kanallardan temin edilmesi ve sair özgün süreçlerle oluşturulan ve bir veritabanında derlenen nöbetçi eczane listeleri ve il, ilçe, mahalle bazındaki eczane listeleriyle katma değer yaratmaktadır. Eczaneler.gen.tr'nin sağladığı Sitene Ekle uygulaması üzerinden, Eczaneler.gen.tr tarafından sağlanan veriler paylaşılabilmektedir.

Siteyi kullanmanız, bu kullanım koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Gizlilik ve Çerez politikamız için bu sayfayı ziyaret edebilir, her türlü istek, şikayet ve öneriniz için iletişim menüsü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

*Listelerin kullanımı; Aile Sağlığı Merkezleri ve Belediyeler dahil olmak üzere tüm resmi kurumların, özel ve vakıf hastanelerinin, eczacı odaları ve eczacı odası ilçe temsilciliklerinin ve eczanelerin, yürüttükleri faaliyet kapsamında, Sitene Ekle uygulamamız üzerinden kullanımlarına açıktır. Sağlık sektörü çatısı altında çok önemli bir kamu hizmeti ifa eden eczanelerimizin iletişim bilgilerinin mümkün olduğunca çok kişiye, en hızlı şekilde ulaşmasının kamu yararına olduğu gerçeğinden hareketle (yasal çerçeve içinde kalmak kaydıyla) Sitene Ekle uygulamamızın kullanımı aynı doğrultuda hareket eden tüm kişi ve kurumların kullanımına açıktır.

Hukuki konular için: Ünal Hukuk